foto pro fb

O mně

Petr "Bárt" Máša

Majitel a hlavní instruktor

Narozen v roce 1974 v Brně, 22 let aktivní služby v Armádě ČR, z toho 17 let u 601. skss (601. skupina speciálních sil generála Moravce) a 5 let služby pod MO ČR. Zastával různé funkce mj. radista skupiny speciálního hloubkového průzkumu, zást. velitele skupiny, instruktor MUSADO-MCS (Military Combat System), instruktor taktiky, instruktor střelby (pro zbraně: CZ75, G17, Sa58, M4, Mk48, M60, PKM, PKT, DŠK, NSVT, AGS 17, M203, CIS, ANTOS, Javelin a další zbraně), velitel skupiny odstřelovačů v OEF.

Zúčastnil se zahraničních misí - KFOR, SFOR, 2x OEF AFGHANISTAN. Obdržel různé vyznamenání a medaile mj. za Službu u 601.skss (zlatá), Službu u roty speciálních sil - RSPECS (zlatá), Medaile za službu v zahraničí (II.a III.stupeň), US ARMY Achievement medal, odznak za bojový kontakt, výsadkové odznaky Armády ČR a zahraničních armád Francie a Španělska, Medaile Armády ČR (II. a III.stupeň), pamětní odznaky NATO, KFOR, SFOR, OEF II. a OEF V.

V průběhu profesionální kariéry absolvoval různé speciální kurzy a odborná školení, jako např. kurzy speciálního radiového spojení, kurzy přežití, kurzy přežití v extrémních zimních podmínkách, kurzy střelecké, kurzy taktické, kurzy CQB a pyrotechnické kurzy, armádní zdravotnické kurzy v ČR a SRN, kurzy ofenzivní, defenzivní jízdy a jízdy v terénu, výsadkové kurzy, kurz CSAR s US NAVY SEAL, zbrojířské kurzy na pistole Glock a Kulomet Mk.48, střelec a instruktor pro FGM-148 JAVELIN, kurz vyšších komunikačních dovedností, kurz British Military Advisory Training Team (BMATT), kurz COMBAT TRACKER aj.

Certifikovaný Instruktor přístrojového potápění PADI OWSI #401201